Ako tráviť čas s deťmi?

Ako tráviť čas s deťmi?


Mnohí ľudia sa sťažujú, že popri práci nemajú čas na to, aby trávili deň so svojimi deťmi. Ale pravdou je, že väčšina rodičov (keď si už ten čas nájde), chce len pokoj a deti ich ani veľmi nezaujímajú. Je však jasné, že toto je niečo, čo by ste robiť určite nemali. Mali by ste sa jednoznačne zamerať na to, aby ste so svojimi deťmi čas poriadne trávili. Potom, keď už s nimi budete chcieť byť, nebude na to čas. Nebudete sa môcť na to orientovať, pretože vaše deti už budú veľké a puberťáci so svojimi starými rodičmi byť naozaj nechcú.

návnada
 
Aký program im vymyslieť?
 
Je jasné, že keď ste unavený, nemáte asi veľmi chuť na splavovanie rieky. To však neznamená, že nemôžete tráviť čas pri vode. Veľmi dobrým riešením je v takomto prípade práve chodenie na ryby. Chcete vedieť, prečo to tak je? Pretože nech sa deje čokoľvek, musíte si byť istý, že toto je presne niečo, čo je dôležité pre vás a aj pre vaše dieťa. Budete tráviť čas spoločne, ale zároveň to pre vás bude znamenať oddych. Dokým sa teda nerozhodnete, že budete loviť dravé ryby. Vtedy vaše voblery, ale aj vy dostanete poriadne zabrať. Musíte si však byť istý tým, čo chcete. Len vtedy môžete naozaj dosiahnuť niečo dôležité. Niečo podstatné.

voblery
 
Bude ich to baviť?
 
Možno sa vám bude zo začiatku zdať, že to vaše deti vôbec nebaví. Opak je však pravdou. V konečnom dôsledku ich to naozaj bude baviť, pretože presne toto je pre vás veľmi dôležité. Deti sa naučia, ako sa chytajú ryby a verte tomu, že ich to bude naozaj baviť, hlavne vtedy, keď chytia sami svoju prvú rybu. Nakoniec uvidíte, že všetko, čo je pre vás dôležité, je práve toto. Ale všetko je to iba na vás. Nakoniec pochopíte, že presne toto je pre vaše deti úplne najlepšie. Uvidíte, že budete šťastný aj vy, ale aj vaše dieťa a to je úžasné. A čo je najviac, budete tráviť čas s nimi.