Budúcnosť podľa Nvidia

Budúcnosť podľa Nvidia

Spoločnosť sa v poslednom desaťročí významne vyvinula robotikou, umelou inteligenciou, a dokonca aj kompletnými pracovnými stanicami a servermi, ktoré ju berú ďaleko za jej korene. Moja stávka je, že sa stane vývojárskou konferenciou Nvidia vpred, keďže firma presúva Intel do srdca a mysle vývojárov a kupujúcich.

klávesnice
 
Jedným zaujímavým pivotom, ktorý očakávam, je to, že Nvidia sleduje bitku Qualcomm / Apple / Intel, niečo také, čo by mohlo byť v budúcnosti s Intel, a možno bude potrebné otočiť sa na IBM Power alebo AMD Epic (AMD skutočne spolupracuje s Nvidia lepšie ako Intel). Je to preto, že dlhodobým plánom spoločnosti Intel je, aby sa Nvidia stala nadbytočnou a je to asi 24 mesiacov od jej vykonania.
 
Ak sa Nvidia v tom čase neodvráti od Intel, bude to čeliť možnosti rovnakého zážitku v blízkosti smrti Qualcomm, ktorý práve zažil. Nvidia nie je hlúpy a jasne to musí vidieť.
 
Jedna vec, ktorá chýba v Nvidia – z veľkej časti preto, lebo jej zmena bola postupná, a nie je úplne presvedčená, že už nie je len dodávateľom dielov, ale dodávateľom riešení – je efektívny spôsob, ako vyjadriť, ako to všetko funguje robí svet zmení.

grafika
 
Corning vytvoril niekoľko videí, ktoré používali na prezentáciu svojej vízie, nazvanej "Deň zo skla". Aj keď nemám zdroje na vytvorenie videa o tom, ako bude vyzerať budúcnosť, keď táto technológia Nvidia dozrie, myslím, že ju môžem opísať.
 
Urobím, že tento týždeň a potom zavrieť s mojím produktom týždňa: nový HP headset som videl na GTC, tzv "Reverb", že myslím, že teraz stanovuje bar pre virtuálne reality slúchadlá.
 
Prvky, ktoré budem používať na vybudovanie tohto príbehu, zahŕňajú nové produkty spoločnosti Nvidia pre malé formáty Jetson AI pre hranové výpočty, pracovné stanice a servery Data Science, jej autonómne riešenia pre automobily a robotiku, grafické a zobrazovacie produkty a vylepšenia. prichádzajúce pokroky v budovaní sietí a prepojení.
 
Nebudem menovať produkty, ale ja vás prevediem tým, čo by mohol byť "deň predstavený Nvidiou".
 
Video začne čiernou obrazovkou. Po prvé, pôsobivá melódia môže byť počuť jemne v pozadí. V spodnej časti obrazovky sa nachádza digitálny dialóg, ktorý hovorí: „Pondelok ráno 2025 AI-generovaná hudba, jedinečná, založená na zbierke obľúbených piesní podľa vášho mena. Farby okolo vás sú plynulé, ako to, čo vidíte, sa mení prostredníctvom scén od fantázie až po sci-fi, čím sa zvýrazní šírka toho, čo je možné a nakoniec sa uzamkne na súčasnom prostredí, ktoré bolo jasne digitálne poskytnuté.
 
Hlas v pozadí, ktorý znie veľmi podobne ako Jarvis Avengers, žiada o preferenciu. Ďalší hlas, evidentne patriaci osobe, ktorej oči sa pozeráte, hovorí: "prekvapte ma." Miestnosť sa mení tak, aby vyzerala ako niečo z filmu Avatar, ktorý bol z väčšej časti vykreslený. Text v spodnej časti obrazovky hovorí, že „RTX realtime scale v reálnom čase“.