ľvov – lacné mesto pre vysoké nároky

ľvov – lacné mesto pre vysoké nároky

Nielen v obľúbených veľkých európskych metropolách môžeme naplniť naše cestovateľské sny. Nemusíme minúť celú výplatu za pár dňovú návštevu v cudzine. Ukrajinské mesto Ľvov je zaujímavou alternatívou, ktorá ponúka veľa zážitkov a búra predsudky o zaostalosti Ukrajiny. Ľvov je najväčším mestom západnej Ukrajiny. Aj keď sa stáva čím ďalej populárnejším, stále sa návštevnosťou nemôže porovnávať s veľkomestami, preto nebude problém s návalmi turistov.

náměstí.jpg

Ako sa tam dostaneme?

Najdôležitejším krokom ku návšteve Ľvova je cesta. Najrýchlejší spôsob na prepravu je lietadlo. Lieta sa trikrát do týždňa z Bratislavy a let trvá len 1 hodinu 20 minút. Cestovať sa dá aj autom, no treba sa pripraviť na dlhé hraničné kontroly, ale aj tie možno brať za výnimočnú skúsenosť. Výhodou návštevy je lacné ubytovanie a ceny prijateľné aj v drahších reštauráciách. Vaša peňaženka rozhodne nebude plakať ako napríklad pri návšteve Ríma.

Pamiatky

Ľvov si získa aj milovníkov kultúry. Architektúra je naozaj rozmanitá. Mesto má bohatú históriu od čias, kedy ho začali osídľovať Nemci a Židia. Bolo tam  množstvo náboženstiev, čo sa odrazilo na rôznorodosti chrámov a katedrál. Nádych francúzskej architektúry ponúka Palác Potocki. Historická budova opery, divadla a baletu taktiež stojí za návštevu. Najlepší výhľad na celé mesto a jeho krásy sa ponúka z vyhliadkovej veže mestskej radnice. Nebojácni by mali navštíviť Lyčakovský cintorín, ktorý je zapísaný v UNESCO. Poprechádzať sa môžete po krásnych parkoch a zrúcanine Vysokého hradu. Mesto Ľvov ponúka svoje čaro mnohými pamiatkami.

kašna.jpg

Atrakcie

Bol by hriech neochutnať pri návšteve Ukrajiny typický boršč. Nájdete ho v každej reštaurácií. Kryyivka je krčmou v podzemí, ktorá si získala obľúbenosť svojim umiestnením v podzemí. Je navrhnutá na štýl vojenského bunkru a jedlo je taktiež podávané vo vojenských nádobách. Nielen, že je možné ochutnať typické jedlá, ale je to úžasná atrakcia, ktorú treba zažiť. Po meste jazdí aj vláčik, jeho vodiči bývajú ochotní zastaviť aj mimo zastávky, pre tých čo sa spontánne rozhodnú pridať. Posilnenie hľadajú turisti napríklad pri poháriku višňového likéru v slávnej Opitej višni. Navštíviť môžete čokoládovňu, kde je možné kúpiť rôzne druhy a tvary, ale aj cez presklené dvere pozorovať jej výrobu. Zaujímavou je aj pražiareň kávy. Ak sa pre návštevu rozhodnete v teplejších mesiacoch, užijete si na každom kroku pouličných umelcov a pravú atmosféru mesta. Každoročne Ľvov ponúka množstvo festivalov.
Toto je len málo z mnohého, čo ponúka Ľvov pre svojich turistov. Mestom nezostane sklamaný nikto, kto mu dá šancu.