Spomienky z dovolenky vo vrecku

Spomienky z dovolenky vo vrecku


Zvyčajne berieme svoje smartfóny so sebou všade kam ideme a čoraz viac sa na ne obraciame ako na hlavnú kameru. Ak chcete používať svoj smartphone na snímanie videa, stojí za to, aby ste sa dozvedeli, ako čo najlepšie využiť. Vďaka niekoľkým konvenciám kompozície a funkciám ako sú časové oneskorenie a spomalenie pohybu, pomocou ktorých môžete vo svojom telefóne vytvoriť pôsobivý obsah. Vo všeobecnosti by ste sa mali rozhodnúť pre najvyššiu kvalitu dostupnú v zariadení.

foťák

Osvetlenie
Senzory na fotoaparátoch smartfónov fungujú najlepšie, keď máte dostatok svetla. Najlepší čas na natáčanie vonku je v čase Magic Hour, niekoľko hodín po východe slnka a pred západom slnka. Ak fotografujete ľudí, snažte sa ich udržiavať v tieni, aby nebránili prudkému slnečnému žiareniu.

Aplikácie pre fotoaparáty tretích strán
Filmic Pro je vysoko uznávaná aplikácia tretej strany, keď chcete mať najväčšiu kontrolu nad videom. Umožňuje vám manuálny prístup ku všetkým funkciám fotoaparátu, ako aj funkciám, ktoré sú k dispozícii na profesionálnych
fotoaparátoch.

focení

Zloženie
Aktivujte mriežku v aplikácii fotoaparátu a použite ju na vytvorenie rámca vašich objektov pri natáčaní. To vám pomôže dodržiavať konvenciu zloženia pravidiel tretích strán. Snažte sa byť svedomití, keď rámujete svoje zábery a zarovnáte body záujmu s pretínajúcimi sa bodmi mriežky.
Pri snímaní videa sa snažte udržať telefón čo najviac v pokoji. Aj keď väčšina telefónov má určitú formu stabilizácie, je najlepšie minimalizovať pohyb. Ak môžete, použite statív.

Audio
Väčšina mikrofónov na telefónoch je viacsmerová, čo znamená, že vyberajú hluk zo všetkých smerov. To môže byť skvelé, ak chcete náhodne zachytiť scénu s prirodzeným zvukom, ale môže to byť problém, ak sa snažíte zaznamenať čistý zvuk niekoho, kto hovorí.

Spomalený záber
Spomalené video môže byť veľmi zábavné. Táto funkcia funguje najlepšie, keď máte dostatok svetla a fotografujete rýchlo sa pohybujúci objekt. V závislosti od modelu, ktorý máte k dispozícii, môžete zvoliť rôzne frekvencie snímok. Čím je snímková frekvencia vyššia, tým pomalšie video.

selfie

Time-lapse
Časový úsek je ďalší časový skreslený pohľad, ktorý môže byť skutočne v pohode. Pri zachytávaní časového intervalu musíte fotoaparát udržiavať čo najstabilnejší. Snímajte scény, ktoré budú mať nejakú zmenu v čase, ako napríklad scénický výhľad s množstvom vecí, ktoré sa dejú, alebo rušnú oblasť, kde sú ľudia v pohybe.

Úpravy
Pomocou zariadenia iMovie v systéme iOS môžete všetky videá z cesty vyskúšať a upravovať ich spolu s hudbou a efektmi. Aplikácia Fotky Google má tiež niekoľko možností, ako upraviť svoje fotografie či videá a umožňuje jednoduché zdieľanie s rodinou a priateľmi.